Plastry antykoncepcyjne Evra

Plastry antykoncepcyjne Evra
Plastry Evra


9 plastrów na 3 miesiące
209,95 zł

18 plastrów na 6 miesięcy
409,95 zł

Evra to plastry antykoncepcyjne, które są metodą zastępczą dla klasycznych tabletek hormonalnych. Ich innowacyjność polega na zmniejszeniu ryzyka ciąży związanego z pominięciem przyjęcia pigułki.

  • Wysoka skuteczność działania, porównywalna do tradycyjnej antykoncepcji hormonalnej
  • Odciążenie wątroby, dzięki pominięciu efektu pierwszego przejścia hormonów przez wątrobę
  • Składniki aktywne: etynyloestradiol i norelgestromin
  • Nie trzeba pamiętać o codziennym przyjmowaniu tabletki
  • Minimalizuje spadek skuteczności antykoncepcji wynikający z błędów w zażywaniu pigułek

darmowa
wysyłka

do wszystkich zamówień
usługa ekspres 24-48h

darmowa
konsultacja

z lekarzem (posiadanie recepty
nie jest wymagane

Plastry Evra - pytania i odpowiedzi:

Jakie są zalety stosowania plastrów antykoncepcyjnych Evra?

Plastry antykoncepcyjne to nowoczesna forma dostarczania do organizmu hormonów zapobiegających zajściu w niechcianą ciążę. Ich skuteczność jest bardzo wysoka. Można nawet powiedzieć, że są pewniejszym środkiem antykoncepcyjnym dla mniej zdyscyplinowanych kobiet, którym zdarza się niepamiętanie o regularnym, codziennym przyjmowaniu tabletki. Plastry Evra stosuje się przez 21 dni, co 7 dni zmieniając plaster antykoncepcyjny na nowy.

Jakie jest działanie plastrów antykoncepcyjnych?

Plastry antykoncepcyjne działają analogiczne do tabletek antykoncepcyjnych, różnią się tylko drogą dostarczania hormonów do organizmu. W przypadku plastrów, hormony przenikają przez skórę, dzięki czemu zaburzenia żołądkowe typu wymioty i biegunka nie mają wpływu na skuteczność działania składników aktywnych.

Z plastrów antykoncepcyjnych uwalniane są dwa hormony: etynyloestradiol i norelgestromin, które zatrzymują owulację u kobiet, zagęszczają śluz w pochwie, co wpływa na obniżenie ruchliwości plemników. Dodatkowo uniemożliwiają zagnieżdżenie się zarodka w błonie śluzowej macicy.

Dla kogo przeznaczone są plastry antykoncepcyjne Evra?

Jest to środek farmaceutyczny przeznaczony dla kobiet w wieku ok. 18-50 lat, które chcą się zabezpieczyć przed zajściem w niechcianą ciążę. Ponieważ plastry antykoncepcyjne zawierają hormony, są wydawane tylko na receptę, dlatego konieczna jest wizyta u ginekologa. Można także skorzystać z darmowej konsultacji medycznej na stronie tabletki-antykoncepcyjne.org.

Jakie są przeciwskazania do stosowania plastrów antykoncepcyjnych?

Większość zdrowych kobiet może bez przeszkód stosować tą metodę antykoncepcji. Pacjentki cierpiące na zakrzepicę, migreny lub problemy z sercem powinny powstrzymać się przed stosowaniem antykoncepcji hormonalnej.

Jak stosować plastry antykoncepcyjne?

Pojedyncze opakowanie środka hormonalnego Evra jest przeznaczone na jeden cykl kobiecy. W środku znajdują się trzy plastry. Pierwszy plaster najlepiej jest nakleić na skórę pierwszego dnia cyklu, ponieważ antykoncepcja będzie skuteczna od razu. Można go nakleić również w 2-5 dniu cyklu, ale wtedy konieczne jest stosowanie przez tydzień dodatkowej metody zapobiegającej zajściu w niepożądaną ciążę.

Plaster należy wymieniać co 7 dni, a po 21 dniach zrobić tydzień przerwy, w którym powinno nastąpić krwawienie wynikające ze spadku hormonów w organizmie. W przypadku, gdy krwawienie nie wystąpi nie jest to jednoznacznym dowodem ciąży. Jednak, gdy sytuacja ta powtórzy się w kolejnym miesiącu należy skontaktować się z lekarzem.

Plaster można nakleić na dowolnej powierzchni skóry, ale w miejscu niepodatnym na mechaniczne uszkodzenia plastra. Kobiety najczęściej wybierają: ramię, brzuch lub pośladki.

Czy naklejanie plastrów antykoncepcyjnych Evra powoduje skutki uboczne?

Jak przy każdej formie antykoncepcji hormonalnej mogą pojawiać się działanie niepożądane w postaci: bólów głowy i brzucha, obolałych oraz nabrzmiałych piersi, mdłości, utraty lub powiększenia apetytu. Efekty uboczne mijają zazwyczaj w trzech pierwszych miesiącach przyjmowania hormonów. Gdy tak się nie stanie, a objawy będą uciążliwe dla kobiety, warto zgłosić się do lekarza, który pomoże dobrać bardziej odpowiednią zawartość hormonalną preparatu antykoncepcyjnego.

Jak mogę kupić plastry Evra przez internet?

Plastry hormonalne są sprzedawane na receptę, jednak dzięki stronie tabletki-antykoncepcyjne.org nie jest konieczne tracenie czasu i pieniędzy na wizyty u lekarza. Oferujemy darmową konsultację z lekarzem, który pomoże w dobraniu odpowiedniej metody antykoncepcji, odpowie na wszystkie pytania oraz potwierdzi bezpieczeństwo stosowania leku. Po wypisaniu recepty zostanie ona zrealizowana w aptece i wysłana bez dodatkowych kosztów na wskazany przez Państwa adres. Przesyłki można się spodziewać już 24-48 godzin po złożeniu zamówienia.

Jak działa serwis naszej kliniki internetowej?

Nasza strona powstała po to, aby umożliwić wszystkim użytkownikom szybki i bezpieczny zakup leków przez Internet. W naszej ofercie znajdą Państwo preparaty farmaceutyczne na najbardziej popularne schorzenia oraz całą gamę hormonalnych środków antykoncepcyjnych.

System zamawiania leków eliminuje konieczność osobistej wizyty u lekarza, która może być czasochłonna i niedogodna, a w przypadku niektórych dolegliwości również wstydliwa. Gwarantujemy darmową konsultację z lekarzem w trybie online, który pomoże dobrać skuteczne leczenie, wskaże dawkowanie oraz zapewni pełne bezpieczeństwo podczas stosowania leku.

Dzięki naszej stronie internetowej mogą Państwo zamówić leki prosto z apteki bez konieczności posiadania recepty oraz wychodzenia z domu. Zamówione farmaceutyki są dostarczane przez kuriera pod wskazany adres w ciągu 24-48 godzin.

Zalety korzystania z naszego serwisu:

  • Szybki i komfortowy system zamawiania leków online
  • Darmowa konsultacja medyczna
  • Ekspresowa przesyłka kurierska wliczona w cenę produktu
  • Oferujemy trzy formy płatności do wyboru
  • Akceptujemy karty: Master CardVISAVisa ElectronAmerican Express oraz przelewy bankowe.
Zamów produkty przez Internet z Darmową przesyłką (nasi lekarzy wystawią receptę po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej)