Jakie są zalety stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

W XXI wieku partnerzy seksualni mają do wyboru sporą gamę różnych metod zapobiegających zajściu w ciążę. Decyzja o doborze zależy od stanu zdrowia, indywidualnych preferencji oraz częstotliwości stosunków seksualnych. Najbardziej zaawansowanym i kompleksowym zabezpieczeniem są pigułki hormonalne. Wpływają one znacznie na organizm, indukując pozytywne jak i negatywne symptomy. Często tabletki antykoncepcyjne są stosowane nie tylko docelowo w utrzymaniu krótkofalowej bezpłodności, ale również w celach leczniczych. Lekarze zalecają je przyjmować kobietom cierpiącym na torbiele jajników, zaburzenia hormonalne, trądzik, bardzo bolesne i intensywne krwawienia miesiączkowe.

Zalety

  • Prawie 100% skuteczność antykoncepcyjna
  • Zmniejszenie bólu i krwawień menstruacyjnych
  • Syntetyczny estrogen chroni przez osteoporozą
  • Po odstawieniu tabletek, u 80% kobiet już w następnym cyklu wraca płodność
  • Zapobiegają rozwojowi raka jajnika, macicy oraz jelita grubego
  • Najwygodniejsza metoda umożliwiająca odbywanie stosunku „do końca”
  • Łagodzenie objawów wrzodów usytuowanych w żołądku i/lub w dwunastnicy
  • Minimalizacja symptomów zaburzeń hormonalnych tarczycy
  • Poprawa stanu skóry
  • U niektórych kobiet występuje powiększenie piersi, zwiększenie ich jędrności, co jest traktowane również jako zaleta

Tabletki antykoncepcyjne posiadają jeden z najwyższych wskaźników Pearla spośród wszystkich metod antykoncepcyjnych. Badania wykazały, że tylko 1 kobieta na ponad trzysta stosujących doustną antykoncepcję hormonalną zajdzie w ciążę. Skutkiem tego jest zwykle błąd w przyjmowaniu pigułek lub interakcja z antybiotykiem. Stosując tą formę zabezpieczenia należy wykazać się zdyscyplinowaniem i przyjmować tabletkę codziennie o stałej porze. Wiele leków oraz ziół obniża wchłanianie i aktywność składników aktywnych pigułek, dlatego należy zapytać lekarza lub farmaceutę o wpływ danego preparatu na działanie tabletek antykoncepcyjnych.

Na stronie kliniki internetowej tabletki-antykoncepcyjne.org można kupić ponad 20 różnych rodzajów pigułek hormonalnych. Podczas konsultacji medycznej, nasz lekarz pomoże dobrać odpowiedni typ tabletek oraz odpowie na wszystkie pytania. Zamawiając antykoncepcję na stronie tabletki-antykoncepcyjne.org masz pewność, że zakupione leki są bezpieczne w stosowaniu i oryginalne.

Zamów produkty przez Internet z Darmową przesyłką (nasi lekarzy wystawią receptę po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej)